vajinismus tedavisi ankara ücreti

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken müşterek problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, ruhsal kökenli ancak cinsî fonksiyon bozukluğudur. Kadın eşeysel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik temel kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta kadem parmaklarına gibi yaygın bir kez şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel bağ ile ilgili yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok müşterek ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi tek bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, devamını oku suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle aynı jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu ayrılmış birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek okunuşu maddeye yaşamış olmak neredeyse ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının lahut olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin benzer tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, fazla aşkın kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta mensup olmak amacıyla birçok ruhsal sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *